Дромомания

Успехи за България на световното първенство по Шотокан Карте –До

световното първенство по Шотокан Карте –До
Световното първенство по Шотокан Карте –До

Успехи за България на световното първенство по Шотокан Карте –До. На провелото се световно първенство по Шотокан Карате-До в Карлови Вари, Чехия българските състезатели на треньора Виктор Свиленов от клуб „Ипон“ и спортни зали „Fenix Sport” грабнаха общо седем медала.

В дисциплината кумите на възраст 16-17 г. в категория -73 кг, Светислав Тодоров стана световен шампион. Също така той завоюва и 3-то място на отборната дисциплина кумите на възраст 16-20 г. Ирен Христова стана вицесветовна шампионка в дисциплината кумите на възраст 14-15 г.в категория -53 кг.

Тя завоюва и вицесветовна титла в дисциплината отборно момичета във възраст 12-15 г.и микс отборно кумите във възраст 12-15 г. Стоян Кисьов завоюва 3-то място в категория -70 кг. на възраст 18-21 г. Йълдъз Ибрям от същия клуб 3 та отборно кумите на възраст 16-20 г.

В дисциплината Мастърс, възраст жени над 18г., категория – опен, вицешампиона стана Кристина Свиленова. В дисциплината кумите, възраст мъже над 18г., категория опен, брозна грабна Сашко Патраклиев. В дисциплината кумите, възраст мъже над 21г., категория до 80кг. Йордан Георгиев също спечели бронзов медал.