Дромомания

Албена и Павел Благеви снимат вълци в задния си двор в САЩ

Албена и Павел Благеви снимат вълци в задния си двор в САЩ
Албена и Павел Благеви снимат вълци в задния си двор в САЩ
Албена и Павел Благеви снимат вълци в задния си двор в САЩ
Албена и Павел Благеви снимат вълци в задния си двор в САЩ

В Покана за пътуване на 24 юли 2022 по програма Христо Ботев на БНР от 17 часа: Димитринка Йорданова-Командучи разкрива има ли още мафия в Сицилия  

Пътешествениците Албена и Павел Благеви обикалят из американските щати Минесота и Юта и снимат дъхоспиращи природни красоти. Неотдавна те ги показаха и пред българите в галерия „Свети Лука“.

Онези, които редовно слушат Покана за пътуване ще си спомнят, че преди време семейството ни гостува броени месеци след като изкачи връх Килиманджаро, висок 5895 метра. Самият факт звучи достатъчно интригуващо, но като прибавим информацията, че двамата са били по на 65 години, а Павел и със сменена става, направо се превръща в сензация.

Но африканският първенец далеч не е единственият връх в кариерата на семейство Благеви.  Те имат регистрирани седем международни патента, Албена е вписана в „Алеята на славата“ на огромна американска корпорация. Връх е и близо 50-годишният им щастлив съвместен живот, увенчан с две дъщери и трима внуци.  Тъкмо заради внуците започва и увлечението им по фотографията.

За да снимат момчетата гордите баба и дядо купуват скъп фотоапарат, а когато децата си заминават след ваканцията, решават да го оползотворят като запечатват природни красоти.

Албена и Павел един през друг си припомнят интересни случки, докато са снимали изгреви, залези и пейзажи из Америка. Те имат всички основания да се гордеят с дъщерите си. Деница е завършила биомеханично инженерство в „Йейл“, медицина в Ню Йоркския университет и специализира пулмология в „Харвард“. Вера учи в Уортън, най-доброто бизнес училище в Пенсилвания.

Когато се прибират от България, Албена и Павел откриват, че двойка вълци и една дива котка бобкет са се заселили в задния им двор.

Човек е толкова пъстър, колкото са шарени мечтите му. А Албена и Павел Благеви не се шегуват, когато споделят плановете си за трекинг в Хималаите след изкачването на Килиманджаро.

Димитринка Йорданова-Командучи от 20 години дели времето си между Сицилия, Рим и София. Тя е психолог, хипнотерапевт, специалист по маркетинг, културен медиатор, автор на книгата Пътищата на гласа, в която разкрива същината на иновативния метод за общуване ДиЙо.

Разговаряхме за различията при изразяването с глас в областите от Италия, в които живее. Дими е открила личния си рай на малък сицилиански остров, но преподава овладяването и използването на гласа за потушаване на конфликти в различни кътчета на Италия и България.

Тя е и автор на проекта „Харизмата на българина“ – за съхранение на българската психологическа и културна идентичност по света.

Неотдавна Димитринка Йорданова-Командучи изнесе два семинара пред участниците в Международния младежки медиен фестивал „Арлекин“ за умението да владеят гласа си. А пред Покана за пътуване тя повдигна завесата пред въпроса „Съществува ли все още мафия в Сицилия“.

Please follow and like us:

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *