Чесралетът на художника превзема Къщата на София от 9 до 21 ноември
Чесралетът на Виктор Леви ще превземе галерия „Къщата на София“ от 09 до 23.11.2020г.
Сигурно мнозина ще се запитат какво е чесралет и с пълно право. Това е онази капсула в сърцето, съдържаща живия живот с всичките му светли и тъмни краски.
За да разберете как изглежда той на платно, заповядайте на първата изложба на Виктор Леви.
Той е саможив артист, който има интересен и провокиращ стил на изразяване. Със сигурност ще надникнете в един малко или много налудничав свят, какъвто рядко ще видите изложен в галериите. Тогава ще усетите какво е чесралет и е възможно дори да го прегърнете като начин на живот.
Чесралет, който завърта във вихъра си, пленява и усмихва.
Ако желаете да се срещнете лично с преносителя му, заповядайте на чаша вино, кафе или топъл чай на 09, 10 и 11 ноември 2020 г. в кв. Лозенец, ул. “ Миджур“ №12 от 17:00 до 20:00ч., като не противоепидемичните мерки.
„Разбираш ли, нямаше да съм същият човек, ако не бях полудял. Не, не бих си отрязал ухото, надявам се – Ван Гог е велик. Признавам, в картините си крада откъдето мога – особено когато става въпрос за цветови комбинации. Не се смущавам или срамувам от факта, че съм луд, както е описано в дебелите книги, напротив – превръщам го в предимство, превръщам го в талант, превръщам го в успех.“
Така звучи един скандален художник в България, самоук талант, който е извлякъл от лошото най-хубавото – изкуството да ваеш образи и емоции на платно – Виктор Леви.
Лошото за повечето хора е да изгубят здравия си разум. Но за Виктор загубата се превръща в печалба – на нови чувства и възприятия.
Познат от много години като фоторепортер и професионален фотограф в „Къщата на София“ той ще покаже и един доскоро крит уклон – да вдъхва живот на емоциите с четка, вместо с обектив. И ще покаже, че когато осъзнаеш, че оковите на въображението ти падат било от лошо, било от хубаво, пред теб е целият свят.
Ще ви покаже „Чесралетът на един луд“.
Виктор Леви е роден на 7 декември 1974 г. в София. Учил е в езикова гимназия, а в последствие дори има амбициите да следва архитектура. Покрай това усъвършенства рисуването. Заминава за САЩ, където съчетава работата си с изучаване на фотография. Не забравя и рисуването.