Дромомания

750 000 души ще танцуват виенски валс за ЧНГ

750 000 души ще танцуват виенски валс в новогодишната нощ  © stadt wien marketing/Jobst
750 000 души ще танцуват виенски валс в новогодишната нощ © stadt wien marketing/Jobst

За 30-и път  центърът на австрийската столица се превръща в огромна бална зала.

750 000 души ще танцуват виенски валс в новогодишната нощ. Това оне са очакванията на организаторите.

За 30-и път  центърът на Виена се превръща в огромна бална зала. Юбилейното издание на новогодишното парти тази година ще премине под мотото „Виена  обединява“.

Изненадата на нощта е пространството между известното „Кафе Ландтман“ и един от най-реномираните немскоезични театри, Бургтеатър, наречено „Приятели във Виена“. Това е събитието, което си е поставило за цел да събере на едно място непознати, които да прекарат една незабравима новогодишна нощ заедно и да се разделят като приятели.   

750 000 души ще танцуват виенски валс в новогодишната нощ  © stadt wien marketing/Jobst
750 000 души ще танцуват виенски валс в новогодишната нощ © stadt wien marketing/Jobst

От 14.00 ч. до 2.00 през нощта от площада пред катедралата „Свети Стефан“ започва т.нар. Новогодишна пътека, където на 50 000 кв.м. са разположени 10 сцени.

750 000 души ще танцуват виенски валс в новогодишната нощ  © stadt wien marketing/Jobst
750 000 души ще танцуват виенски валс в новогодишната нощ © stadt wien marketing/Jobst

Музика има за всеки вкус – рок, поп, соул, блус и диско, но не липсва и класика музика и джаз.

С особена популярност сред местните жители и гостите на града се ползва т.нар. „класическа отсечка“ на централната улица „Грабен“.

Всяка година в ранните следобедни часове на 31 декември танцовите училища предлагат там безплатни курсове за валс.

За всички, които желаят да надникнат в бъдещето, отново е подготвена специална “Улица на щастието”, където астролози и ясновидци ще тълкуват знаците на звездите и картите.

Кулминацията на празника, която не трябва да се пропуска, са фойерверките над сградата на кметството точно в полунощ. В същия момент от катедралата „Свети Стефан“ се носи камбанен звън.

Камбаната, която виенчани наричат Пумерин, бие само в изключително тържествени случаи, а новогодишният звън се предава по радиото и телевизията в цяла Австрия.

След това на фона на празничните фойерверки звучи валсът „На хубавия син Дунав“, а след него и „Ода на радостта“. Виенският Пратер също кани всички желаещи на невероятно шоу с фойерверки.

Още любопитни четива на http://magdalenagigova.blogspot.com
Please follow and like us:

One thought on “750 000 души ще танцуват виенски валс за ЧНГ

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *